Darmowa dieta 1600 kcal na produktach z Biedronki, dieta do pobrania na 4 posiłki

Co powiesz na to, by głównym celem stosowania diety wcale nie było schudnięcie? Postaw na testowanie nowych posiłków, możliwość zbadania własnych potrzeb i przyjrzenia się nawykom żywieniowym, jakie daje ta dieta do pobrania. Nie traktuj jej jako 7-dniowego sposobu na zmianę życia i sylwetki, bo spotka Cię jedynie rozczarowanie.

Daj sobie czas, przeczytaj pozostałe artykuły z sekcji “Dietetyka” na blogu, opracuj plan działania najlepszy dla Ciebie i pamiętaj, by cieszyć się drogą <3

Jeśli chcesz pójść o krok dalej lub czujesz, że tym razem naprawdę potrzebujesz zrobić to raz, a dobrze, możesz rozważyć też udział w najbliższej edycji mojego kursu Korepetycje z Odchudzania.

dieta do pobrania
Tu powstała dieta do pobrania 🙂

Dieta do pobrania 1600 kcal z Biedronki – założenia

 • nie jest to wpis sponsorowany przez Biedronkę
 • dieta z Biedronki to po prostu dieta bazująca na łatwo dostępnych, powszechnie znanych i tanich produktach – bez problemu kupisz je w innym sklepie
 • godziny posiłków nie mają znaczenia – dostosuj je do swojego stylu życia
 • zalety diety
  • duża powtarzalność posiłków
  • wszystkie produkty są łatwo dostępne niezależnie od sezonu
  • łatwe i szybkie przepisy
  • niskie ceny produktów – jest to tania dieta do pobrania
 • niektóre miary domowe mogą być od czapy – program do układania diet nie jest idealny i czasami myśli np., że 4 liście sałaty ważą 100 gramów 😉 – w pierwszej kolejności sugeruj się gramaturą, miary domowe mają jedynie stanowić ułatwienie
 • warzywa zielone możesz jeść bez ograniczeń (poświęć trochę czasu i zapoznaj się z tabelami kaloryczności warzyw, ta wiedza przyda Ci się w przyszłości)
 • STOSUJ ZAMIENNIKI! korzystaj z Fitatu, MyFitnessPal lub tabele-kalorii, kombinuj, zamieniaj, podmieniaj – masz się uczyć dobrych nawyków a nie klepać 1:1 coś, co ktoś zupełnie nieznający Ciebie, Twoich upodobań, potrzeb i stylu życia wymyślił 🙂

Rozkład makroskładników

Około 25-30% tłuszczu, około 20-25% białka, około 45-50% węglowodanów (w niektórych dniach może odbiegać od założeń ze względu na ograniczenia programu do układania diet – np. niemożność określenia stopnia, w jakim będą odsączone z tłuszczu pomidory itp.). Kluczowe są średnie z całego tygodnia.

Oprócz rozkładu makro poszczególnych posiłków, podane są również Wymienniki Węglowodanowe.

Zanim wypróbujesz darmową dietę do pobrania

 • Boisz się, że 1600 kcal to za dużo, żeby schudnąć? Przeczytaj artykuł: Cienka granica między redukcją a głodówką.
 • Dieta 1600 kcal, to kaloryczność niemal wyłącznie dla kobiet – bardzo niewielu mężczyzn mogłoby stosować dietę o podanej kaloryczności i stanowczo to odradzam!
 • Zanim zastosujesz dietę, oblicz swoją Całkowitą Przemianę Materii (możesz to zrobić np. korzystając z kalkulatora kalorii na blogu)
 • Dieta redukcyjna powinna pokrywać około 80% Twojego zapotrzebowania – szczególnie, jeśli zamierzasz spożywać określoną ilość kalorii przez dłuższy czas; jeśli nie przemawiają do Ciebie argumenty dotyczące Twojego zdrowia, niech przemówi fakt, że długotrwale stosowana dieta o zbyt niskiej kaloryczności jest najkrótszą drogą do spowolnienia metabolizmu i zahamowania efektów odchudzania
 • Jeśli Twoje zapotrzebowanie jest wyższe, możesz zwiększyć porcje lub dołożyć do diety piąty posiłek
 • Osoby trenujące powinny dołożyć do planu posiłek potreningowy (lub odpowiednio zwiększyć kaloryczność jednego z czterech proponowanych posiłków) – kaloryczność może różnić się w dni treningowe i dni beztreningowe
 • Jeśli chcesz obniżyć koszty diety, możesz zrezygnować np. ze świeżych ziół (choć jeśli w tym tygodniu nie kupisz czekolady, wystarczy akurat na doniczkę aromatycznej bazylii).

Nowa dieta 1600 kcal do pobrania za darmo <3

Obejrzyj, zanim wypróbujesz nową dietę do pobrania…

Link do diety: https://www.drlifestyle.pl/odzywianie/darmowa-dieta-1600-kcal-na-produktach-z-biedronki-dieta-4-posilki/

Artykuły o dietach niskokalorycznych:
-> https://www.drlifestyle.pl/odzywianie/dieta-1200-kalorii/
-> https://www.drlifestyle.pl/odzywianie/dr-lifestyle-radzi/redukcja-a-glodowka/

Opublikowany przez Dr Lifestyle na 9 października 2017

Szybka, tania dieta 1600 kcal do pobrania

Ważne: pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie! Pamiętaj, że słodkie napoje, soki (nawet owocowe 100%), cukier i śmietanka do kawy również dostarczają energii i zwiększają ogólną kaloryczność diety :).

Pobierz darmową dietę w formie PDF

pdf-pobieranie

Hasło do otwarcia pliku PDF: www.drlifestyle.pl

Tutaj znajdziesz pierwszą część diety: Darmowa dieta 1600 kcal do pobrania

Dietę traktuj jako inspirację i okazję do nauki komponowania zdrowego jadłospisu. Nie traktuj jej jako zalecenie, a wskazówki do opracowania własnego planu.

Kaloryczność i rodzaj diety powinny być dobrane w oparciu o wiek, wagę, wzrost, aktywność fizyczną i stan zdrowia. Gotowa dieta nie zastąpi konsultacji z lekarzem i dietetykiem.