5 motywujących kont na Instagramie

Mój przewodnik duchowy (dotychczas występował na blogu pod pseudonimem “mój chłopak”) nie pozwolił mi, bym rozpoczęła i zakończyła to zestawienie swoim instagramowym profilem. No cóż, nie chcąc pozbawiać go resztek dobrego zdania, które ma na temat mojej skromności muszę zaproponować Wam coś innego. Wyselekcjonowałam 5 kont na Instagramie, które działają na mnie motywująco. Jak się okaże, nie tylko w kwestii uprawiania sportu.

Paradoksalnie zacznę od tego, co mnie NIE motywuje. Nie tylko na Instagramie, ale w szeroko pojętych mediach społecznościowych czy nawet w blogosferze. Nie działają na mnie motywująca konta, które pokazują fotki różnych, nawet najbardziej wysportowanych kobiet. Nie motywują mnie nawet najładniejsze pośladki, najbardziej płaskie brzuchy, najładniejsze ubrania. Do odnotowania wzrostu motywacji, potrzebuję nie tylko ładnego obrazka, ale osobowości, która za nim stoi. Muszę zwyczajnie polubić tę osobę, podglądać cały jej styl życia, a przede wszystkim wiedzieć w jaki sposób doszła do miejsca, w którym jest teraz.

Bo nie zmotywowałby mnie najbardziej wyrzeźbiony brzuch, gdybym wiedziała, że miały w nim swój udział hardkorowe spalacze tłuszczu. Na Instagramie, jak w życiu – szukam osobowości. Nie ruszają mnie ładne obrazki, nie zwalają z nóg dziesiątki tysięcy polubień. Najbardziej interesuje mnie osoba, która za tym wszystkim stoi i sposób w jaki sobie na to zapracowała. Oszczędzę Wam długich godzin szukania i zaserwuję 5 kont na Instagramie, które są moim codziennym źródłem motywacji.

Pamiętaj, że jest jedno najtrudniejsze ćwiczenie. Mają z nim problem kulturyści, mistrzowie świata, uczestniczki Miss Universe, modelki. Wszyscy, nawet najbardziej doświadczeni sportowcy. Spiąć pośladki, odkleić się od kanapy i po prostu zacząć trening. Obiecuję, że później jest już z górki! Kliknij i kontynuuj czytanie tego tekstu…

1. Kandykoat

blog5

Daria to dwudziestolatka, Polka, mieszkająca w Norwegii. Jest dość odosobnionym przypadkiem, który na swoich fotkach chwali się zdobytymi, a nie zgubionymi kilogramami. Niegdyś cierpiała na zaburzenia odżywiania, które doprowadziły ją do wagi 47 kilogramów. Jak widać, motywuje nie tylko chudzinki! Jest właścicielką imponującego uśmiechu i robiących jeszcze większe wrażenie pośladków ;). Na jej profilu znajdziemy nie tylko fotki w stylu patrz i podziwiaj, ale także filmiki czy zdjęcia z instrukcjami do wykonywanych przez nią ćwiczeń.

2. AngelinaCaetano

blog4

To chyba najsilniejsza kobieta, spośród wszystkich, które obserwuję w sieci. Bynajmniej, nie chodzi o to, ile wyciska na klatę. Wiele z nas może zazdrościć jej brzucha, pośladków, ramion, sprawności fizycznej, pogody ducha i pewności siebie. To samo można powiedzieć o wielu kobietach, ale niewiele z nich ma w pakiecie protezę, zamiast sprawnej nogi. Dziewczyna pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych i kiedy w dzień lenia przypadkiem trafię na jej nową fotkę to po prostu wstaję, biorę torbę na siłownię i wychodzę. Moje wymówki zaczynają mi się wydawać dziwnie małe.

blog3

3. Whitepointeshoes

Dominika. Baletnica. Piękna, gibka z cudownym poczuciem estetyki. Jej zdjęcia są tymi, na które zawsze czekam. Nigdy nie zawodzą. Motywuje mnie nie tylko do regularnego rozciągania, ale ogólnie rzecz biorąc do piękniejszego życia. Miło się patrzy na tak zadbaną kobietę. Przypisuję jej na podstawie tych zdjęć tyle dobrych cech, że pewnie byłaby zakłopotana, gdybym wymieniła je wszystkie ;).  Może moje uwielbienie wynika z tego, że sama w tańcu zachowuję się jak słoń w składzie porcelany, a za szczyt gibkości uważam dotknięcie dłońmi do podłogi bez zginania kolan, może jest uosobieniem tego, czego nigdy w sobie nie widziałam, a może po prostu idealnie trafia w mój gust swoimi zdjęciami? Nieważne, ale obserwować Dominikę po prostu trzeba! Jak nie dla gibkości to dla kulki rudego futra, która czasem występuje gościnnie na jej profilu,

4. Szpilki na siłowni

blog1

Dwie dziewczyny, wspólnie prowadzące konto na Insta. Ich ciała nie będą podobać się wszystkim. To naprawdę mocno wytrenowane babki, które treningom i zdrowemu odżywianiu podporządkowują swoje życie. Mimo wszystko, nie zatracają się w tym – żyją z pasją, a nie pasją. Podrzucają naprawdę genialne pomysły na posiłki (szczególnie lunchboxy), ćwiczenia. Mimo, że nie dążę do takiej sylwetki, jaką najczęściej możemy oglądać na ich zdjęciach, czuję się bardzo zmotywowana do treningu i większej kreatywności w kuchni

5. What Anna wears?

blog2

Czyli dziewczyna, która spełnia moje marzenia ;). Podróżniczka, biegaczka, miłośniczka życia, aktywności fizycznej i mody. Śliczna Polka, która realizuje się na wielu płaszczyznach życia i odnosi w nich liczne sukcesy, zachowując w tym wszystkim miejsce na to, co naprawdę ważne. Motywuje do tego, by odważnie patrzeć w przyszłość i codziennie pracować na przyszłe sukcesy. Większość czasu spędza w Maroko, co dodatkowo czyni jej profil kolorowym i pełnym pozytywnej energii miejscem.

Konta na Insta same w sobie nie zapewniłyby mi wystarczającej motywacji do tego, by codziennie podejmować wyzwanie walki o bycie lepszą wersją siebie. Ale na szczęście mam jeszcze dużo pomysłów w zanadrzu ;). Zapraszam Was do zapoznania się z nimi w drugiej części tego tekstu, na moich gościnnych występach na blogu Impel. Sposoby na walkę z prokrastynacją, geneza tego zjawiska i wiele źródeł motywacji – 1800 słów żywego tekstu, który mam nadzieję, pomoże Wam w codziennym podejmowaniu dobrych decyzji.