Świąt o wysokim indeksie glikemicznym!

Idąc śladami innych fitblogerek powinnam opublikować dziś wpis o tym jak nie przytyć w święta, jak odmawiać babci ciasta lub ewentualnie przedstawić przepis na pierogi z mąki orkiszowej i racjonalizować słuszność zjedzenia ich dziś wieczorem.

Skoro jesteście moimi czytelnikami to na pewno spodziewacie się tu czegoś innego, a ja zamierzam sprostać tym oczekiwaniom. Życzę Wam świąt o wysokim indeksie glikemicznym, pełnych mąki pszennej, czekolady, laktozy i glutenu. Najważniejsze, żebyście w tym szczególnym okresie wypełnili nie tylko żołądki, ale i serducha. Miłością, radością i nadzieją. Wykorzystajcie ten czas na rozmowy i nadrabianie zaległości – nie  internetowych, telewizyjnych czy nawet książkowych, a tych międzyludzkich.

1

Porozmawiajcie z najbliższymi, ale znajdźcie też chwilę na rozmowę z samym sobą (w tym okresie nie traktujemy tego jako objawu choroby psychicznej). Przemyślcie mający się ku końcowi rok – co zrobiliście dobrze, co źle, komu sprawiliście radość, a komu ból. Może jest coś z czego jesteście super dumni? A może wręcz przeciwnie – coś, za co warto byłoby przeprosić? Przy okazji zastanówcie się, czego chcecie dla siebie w nowym, nadchodzącym roku.

3

Nie przejmujcie się drobiazgami. Jeśli Wasz kot (jak Figa dziś rano) przewróci choinkę – po prostu ja podnieście i dołóżcie trochę bombek, jeśli ciasto upadnie – nie martwcie się, zakalec też potrafi być pycha, jeśli zapomnicie o jednej potrawie – nie stanie się żadna tragedia, zjecie więcej pierogów. Nie dajcie sobie wmówić, że takie pierdoły są ważniejsze od rodzinnej atmosfery i czasu spędzonego z najbliższymi. Wyhamujcie, wszystkim bardziej zależy na Waszym uśmiechu niż na kolejnej sałatce.

4 (2)

Jeśli z pakowaniem prezentów czekaliście na ostatnią chwilę to możecie zainspirować się naszymi propozycjami. Ja jeszcze nigdy nie byłam tak zadowolona ze świątecznych opakowań jak w tym roku. Ozdoby, które widzicie na zdjęciach możecie pobrać za darmo, a następnie wydrukować. skoro mi się udało to każdy da radę udekorować nimi swoje paczki:

Wszystkiego najwymarzeńszego!