Odpuść sobie!

polska wigilia

Kolejny rodzaj śledzi nie jest elementem, bez którego wigilia się nie odbędzie. Wstawanie o 5 rano nie jest konieczne, żeby zrobić barszcz czerwony. A jeśli byłoby – kup gotowy. Nie potrafisz robić pierogów? No i co, przez cały rok wiesz gdzie kupić takie, które świetnie smakują, więc zrób to samo dzisiaj. Odpuść sobie. Usiądź. Odetchnij.

Nie wyłączaj telewizora, nie rób sobie trzech dni bez komputera. Po co? Naprawdę chęć spędzenia czasu z rodziną wymaga od Ciebie jakichś szumnych postanowień? Odpuść sobie. Jeśli do siedzenia przy świątecznym stole ma Cię zmusić brak lepszej alternatywy (wyłączony komputer) to chyba nie ma to sensu. Odpuść sobie.

Nie róbcie nic na siłę, a jedynie to, co chcecie zrobić z największą przyjemnością. To jedyne takie trzy dni w roku, gdy każdy może sobie na to pozwolić. Wykorzystajcie je dobrze. Albo po prostu tak, jak chcecie.

polska-wigilia-1

PS. Po burzliwych obradach w końcu mogę podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością! Zgodnie z najświeższymi ustaleniami Kongresu Do Spraw Żywienia Picia i Tycia została podjęta decyzja, która wchodzi w  życie w dniu dzisiejszym: wszelkie formy dodatniego bilansu kalorycznego zostaną zdegradowane i wydalone, nie mając prawa odkładać się w adipocytach (kolokwialnie zwanych oponką). Tycie zostało zniesione na 72 h drogą demokratycznego głosowania.

Zostaw komentarz