Jaki lajf, taki stajl #35 + migawki z urlopu

Bergamo podczas 3 dni w Mediolanie

Jeśli ktoś powiedziałby mi, że we Włoszech zjem gorszą pizzę niż w łódzkiej Spółdzielni, a Mediolan to niewiele więcej ogromna galeria handlowa rozciągnięta na powierzchnię całego centrum miasta – nie uwierzyłabym.

A jednak.

Czy to przeszkodziło mi w planowaniu kolejnych wyjazdów do krainy Lambrusco (to nie podział polityczny, po prostu po tym wyjeździe to najbardziej trafione skojarzenie)?

Absolutnie nie.

3 dni w Mediolanie

20150714-IMG_1423
20150714-IMG_1469
Łuk triumfalny 3 dni w Mediolanie
duomo 3 dni w mediolanie
łuk triumfalny zdjęcie podczas 3 dni w Mediolanie
20150715-IMG_1673
20150716-IMG_1891

Jeśli zdjęciowy przedsmak Was zachęcił, mogę przygotować wpis poradnikowy o organizacji pobytu na pełne 3 dni w Mediolanie (z 3 noclegami) za około 800 zł (z przelotem, noclegiem, transferem, transportem na miejscu, zwiedzaniem najważniejszych punktów w Mediolanie, Bergamo i napawaniem się włoskim klimatem nad najsławetniejszym europejskim jeziorem Como). Jeśli ma powstać, muszę wziąć się za niego już w przyszły tygodniu w przeciwnym razie będzie jak z Atenami – im więcej czasu od wyjazdu mija, tym mniejszą mam ochotę, by go opisać.

Przy okazji muszę Wam się troszkę pochwalić. To pierwszy wyjazd bezłukaszowy, na który zdecydowałam się zabrać aparat. Te wszystkie isa, przesłony – srony, migawki, czasy naświetlania to dla mnie czarna magia. Pod tym względem zawsze byłam bardzo wygodna i z przyjemnością oddawałam aparat Łukaszowi. Jestem całkiem zadowolona z mojego zdjęciowego debiutu i chyba przejrzę archiwum na najlepszym blogu o tajnikach fotografii (na którym są porady dla nawet tak początkujących, jak ja).

Początkująca jestem w wielu dziedzinach, a DIY stoi na czele tej listy. Zapewne pamiętacie historię pewnego Jelenia, który wkradł się do naszego mieszkania. Łukasz ukończył swoje dzieło, a ja pokażę Wam, jak wygląda w zestawieniu z moją próbą zrobienia tego samodzielnie…

Jeleń na ścianę w moim wykonaniu:

20150718-IMG_1969
20150718-IMG_1971
20150718-IMG_1973

Jeleń na ścianę w wykonaniu Łukasza

20150718-IMG_1976
20150718-IMG_1979
20150718-IMG_1981

W ten sposób skutecznie wyleczyłam się z robótek ręcznych.

Posty z zeszłego tygodnia

  • tygodniowy jadłospis 1500 kcal do pobrania – jadłospis na drugi tydzień Wakacyjnej Akcji Motywacyjnej; ostatni raz prezentuję go Wam w takiej formie. Zdecydowałam, że wolę przedstawić wersję brudnopisową, niż zwlekać dwa tygonie z publikacją, byście dostali fajarwerki. Spokojnie, merytorycznie wszystko jest pod kontrolą – chodzi o kwestie estetyczne. Jestem przekonana, że kolejne wersje będą nie tylko przydatne, ale też miłe dla oka.
  • sensowne wyzwanie 45 dni dla ładnych ud i pośladków – moja alternatywna dla popularnych wyzwań, zakładających robienie setek przysiadów dziennie. Oczekiwane efekty? Redukcja cellulitu, ujędrnienie ud i pośladków oraz podniesienie tych ostatnich ;).

Linki

www.karinainfashionland.com
www.karinainfashionland.com

Ta sytuacja nie mogła przejść na tym blogu bez echa. Moja ulubiona blogerka modowa, Karina, reaktywowała swojego bloga www.karinainfashionland.com. To jedna z tych dziewczyn, co do których nie ma się pewności, że mogą istnieć naprawdę ;). Jej stylizacje bardzo mnie inspirują, a nawet jeśli nie trafiają w mój gust to stwarzają okazję do zachwycania się nad figurą, włosami, makijażem i aurą perfekcyjności autorki. Serdecznie polecam!

Rzetelna recenzja Modowej Rewolucji. Wiele wniosków pokrywa się z lekcjami, które wyciągnęłam z czytania tej książki.

“Jeśli pszczoły wyginą, ludzie mogą podzielić ich los”. Pomyślcie o tym, nim sięgnięcie po gazetę w celu ubicia zołzy (jeśli nie grozi Wam wstrząs anafilaktyczny wskutek ukąszenia ;)). Bardzo ciekawy film o pszczołach, który zwraca uwagę na znacznie więcej aspektów niż tylko produkcja miodu. Oglądanie takich animacji to jedna z moich ulubionych form nauki angielskiego.

Wracam do odhaczania kolejnych punktów na liście zadań. Koniec lipca będzie bardzo intensywny, ale z dużą dozą optymizmu