Jaki lajf, taki stajl #54 – podróż poślubna, organizacja, optymizm

Jeśli w ciągu ostatniego półrocza miewaliście myśli “o nieeee, Monika znowu ma zły humor, nie chce mi się tego czytać”, tak teraz grozi Wam “o nieeee, Monika znowu spamuje swoim szczęściem, nie chce mi się tego czytać”.

Cóż poradzę, skoro wszystko zaczyna się układać? Pierwszy raz od liceum mam średnią na czerwony pasek, nie brakuje mi motywacji, efektywnie wykorzystuję czas, a przede wszystkim radzę sobie z przeciwnościami losu. Nawet, jeśli coś idzie nie po mojej myśli (znacznie częściej, niż mogłoby się wydawać) nie drę szat, a chwilową złość przekuwam w działanie. Jeśli widzę szanse na naprawienie sytuacji, kumuluję na zadaniu całą energię, by uzyskać pożądany rezultat. Jeśli widzę, że szanse są nikłe – w miarę możliwości porzucam/nie podejmuję się zadania.

Co u mnie?

Chciałabym móc nazwać powyższy film “Typowy dzień ze mną”. Żałuję, ale nie ;). Na ten moment jest to idealny dzień, do którego dążę, bo po porannych ćwiczeniach i szybkiej akcji ogarnięcia siebie, i mieszkania działa mi się naprawdę znacznie lepiej. Paradoksalnie jestem mniej senna w ciągu dnia, mimo że wstaję 30 minut wcześniej, niż zwykle. Zdecydowanie się opłaca i mam nadzieję, że niedługo będę mogła powiedzieć, że to moje codzienne nawyki. Jeśli chcesz dostawać powiadomienia o moich nowych filmach, subskrybuj DrLifestyle na YouTube!

  • Trening dla początkujących w domu – zestaw rozgrzewka + 3 warianty treningu (dajecie znać, że Mel B jest jednak trochę za ciężki dla bardzo początkujących, więc polecam zacząć od Fitness Blender) + rozciąganie po
  • Encyklopedia ważenia – jak się ważyć, by pomiary były miarodajne, jak często to robić i czy w ogóle to robić?
  • Jak w końcu zacząć ćwiczyć – najpierw rozprawiam się z przeszkodami, które dotychczas mogły Ci to utrudniać, a następnie proponuję zmiany, które powinny pomóc Ci w końcu zacząć ćwiczyć (polecam również lekturę komentarzy!)

Tutaj nasza wspólna sobota (jest też trening i pogadanka o piciu wody).

Brytyjczyk z maksymalnie brytyjskim akcentem cudownie hejtuje angielski alfabet.

IMG_8161_1

Idealny, naturalny dosładzacz koktajli – mango, pasuje do każdego smoothie. Sprawdzi się w pojedynkę, z dowolnymi owocami, ale też (a nawet szczególnie) z dodatkiem warzywnym: awokado, szpinak czy jarmuż.

Bezglutenowe

Ostatnio bardzo dużo dzieje się na Fanpage Dr Lifestyle (skąd pochodzi powyższe zdjęcie). Zdałam sobie sprawę, że traktowałam social media po macoszemu. Przez 2,5 roku blogowania stanowiły niemalże kanały RSS, miejsce do powiadamiania o wpisach, vlogach i okołoblogowych aktywnościach. Od kilkunastu dni przykładam do Instagrama i fejsa więcej uwagi. Postaram się, by te kanały były miejscami wartościowymi samymi w sobie, a linki do nowych tekstów będą tylko jednym z licznych urozmaiceń. Będą pojawiały się ciekawostki, przepisy, anegdotki z codzienności, a większość z tych rzeczy nie trafi na bloga – będzie publikowana wyłącznie na Facebooku. Jeśli z jakichś przyczyn dotąd nie polubiliście mnie na Facebooku, to najlepszy moment :).

daleko blisko off
misie

W tym tygodniu spędziliśmy też trochę czasu w Daleko Blisko – kawiarni podróżniczej na OFF Piotrkowska. To miejsce wydawało mi się idealnym miejscem do planowania podróży poślubnej. Już ten ramowy plan przyprawia mnie o gęsią skórkę i ogromnie motywuje do pracy. Najfajniejsze jest jednak to, że mój przyszły Pan Mąż jest tym podekscytowany równie mocno, co ja (“przecież to tyle materiałów do moich panoram!“). Mam pełne przekonanie, że na tej sofie siedzi możliwie najlepszy towarzysz. Nie tylko podróży. Przede wszystkim życia.

dokumenty

Tonę w papierach. Zamykamy stowarzyszenie, co jest związane z jeszcze większą ilością formalności, niż w trakcie zakładania. Przy okazji postanowiłam zrobić porządek w dokumentach i w powyższych okolicznościach spędziłam 3 h. Efekty były tego warte, bo zamiast 8 segregatorów mam 3 organizery ze skrupulatnie opisanymi teczkami i skoroszytami.

figa kot dr lifestyle

Na zakończenie widok słodszy, niż kawa z gorącą czekoladą i kawałek sernika <3.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Jutro pojawi się kolejny wpis z serii “Odchudzanie małymi krokami”. Zależy mi na tym, by te teksty były dla Was maksymalnie użyteczne. Chętnie poczytam o tym, co stanowi dla Was największy problem w odchudzaniu – zarówno trzymaniu zdrowej diety, jak i regularnych treningach. Z przyjemnością wskażę możliwe rozwiązania.