Urządzamy kuchnię i łazienkę – POMOCY!

To właśnie się dzieje. Moje marzenia o własnym mieszkaniu urzeczywistniają się. I wiecie co? Mam stracha! Boję się, że kiedy postawimy ściankę działową okaże się, że jednak lepiej by było przesunąć ją o 10 cm. Że kiedy pomalujemy ściany, stwierdzimy, że kolory zupełnie nie pasują do podłogi czy czegokolwiek innego. A aktualnie boję się, że może źle rozplanowałam kuchnię i łazienkę – a boję się tym bardziej, że już w środę spotykamy się z hydraulikiem. Dlatego bardziej doświadczone Panie domu proszę Was o rady – czy zmieniłybyście coś w ustawieniu w tych dwóch pomieszczeniach?

kuchnia

Kuchnia będzie bez okna, możliwa szerokość zestawu mebli 240 cm + około 60 cm na lodówkę (wysoką). Meble pod zabudowę odpadają. I tu pojawia się dodatkowe pytanie – gdzie warto poszukać zestawów mebli kuchennych oprócz Castoramy i Leroy Merlin? Jeśli chodzi o rady dotyczące kuchni szczególnie zależy mi na rozstawieniu poszczególnych elementów, bo może są jakieś zasady, o których nie wiem, a które mogłyby ułatwić życie (np. blat przy lodówce, a może zlew przy ścianie to zły pomysł?). Czekam na wszelkie uwagi!

lazienka

Długość łazienki to 240 cm, szerokość 140 cm, a dłuższa ściana będzie miała 170 cm. No i tak się zastanawiam czy nie lepiej pralkę przesunąć do samego kąta? A może w ogóle sedes we wnęce między ścianą a prysznicem to nie najlepszy pomysł?

Pomocy! Piszcie lub wysyłajcie swoje paintowe poprawki (można dodawać zdjęcie w komentarzu). Liczę na wasza pomoc, a my ruszamy do Castoramy i Leroy, mam nadzieję, że za jakiś czas pod tym teksem pojawią się nowe propozycje sklepów. Z góry dziękuję!

Jeśli chcecie zobaczyć efekty końcowe na zdjęciach i poznać wszystkie koszty, które ponieśliśmy w związku z zakupem, remontem i aranżacją mieszkania zapraszam do przeczytania wpisu:
->NASZE MIESZKANIE ? 35 M2 W ŁODZI, REMONT, KOSZTY<-