Od poniedziałku… inaczej, czyli Dr Lifestyle & Codziennie Fit i nasz podcast

od poniedzialku podcast

Zwykle hasło “od poniedziałku” przywodzi na myśl kolejną pokutną frazę po weekendzie w stylu “hulaj dusza, piekła nie ma” wraz z dawką często naiwnego hurraoptymizmu, że tym razem będzie inaczej. A tymczasem my wraz z Martą Hennig z bloga Codziennie Fit postanowiłyśmy totalnie odczarować tę mantrę i nadać hasłu zupełnie nowy wydźwięk!

Z połączenia dietetyczki (patrz ja) i trenerki (patrz Marteczka) wyszedł podcast, w ramach którego rozmawiamy o tym, co jest naszą największa misją, czyli aby bez spiny pogadać o byciu fit… bez spiny.

I nie tylko o byciu fit, bo ten podcast jest okraszony dużą dawką spontaniczności. Co przyniesie każdy kolejny poniedziałek, tego nie wie nikt – nawet my same! Ale mamy nadzieję, że będzie warto na niego czekać i może choć trochę umilimy wam ten najcięższy moment tygodnia, częstując podcastem w poniedziałkowe poranki.

W podcaście dzielimy się swoją merytoryczną wiedzą, ale też osobistymi doświadczeniami i prywatnymi przemyśleniami. Jest i będzie o diecie, treningach, wadze, pracy, a nawet i związkach. Nie zabraknie też oczywiście wzmianek o kotach i pizzy, i innych naszych miłostkach.

Podcast “Od poniedziałku” można słuchać, ale też oglądać pooglądać go na naszym kanale na YouTube, gdzie z czasem może pojawi się coś więcej, niż nagrania podcastów. No i może kiedyś założę skarpetki do pary.

Podcasty są krótkie, zwięzłe i na temat, a nawet wiele tematów. Idealne na dojazd do pracy, fajną i nie za długą sesję treningową czy do wyrobienia 10 000 kroków dziennie. Możecie też z nim odkurzać, zmywać gary czy cokolwiek innego. Mamy nadzieję, że będzie się Wam słuchało go przynajmniej tak miło i luźno, ja nam z Martą się go nagrywa.

O czym rozmawiamy w podcaście?

Do tej pory ukazały się trzy pierwsze odcinki podcastu “Od poniedziałku”:

Odcinek 1 “Od poniedziałku” – Jak to się stało, że jesteśmy fit?

W pierwszym odcinku wzięłyśmy na tapetę sam temat bycia “fit” – w końcu tytuł dietetyka i trenera zobowiązuje. Czy byłyśmy “fit” od zawsze? Nasze drogi są dość różne, a jednak mają pewne punkty wspólne – czego dowodem jest sam podcast!

Odcinek 2 “Od poniedziałku” – Dlaczego ważenie się to nie jest dobry pomysł?

Kto mnie zna, wie, że od dawna namawiam do zerwania z przywiązywaniem zbyt dużej wagi do wagi od lat. W tym podcaście mówimy z Martą o swoich wagowych doświadczeniach. Czy się ważymy? Ile ważymy? Jak radzimy sobie z presją osiągnięcia fit-sylwetki i co sugerujemy w tym temacie naszym podopiecznym? O tym rozmawiamy w odcinku drugim.

Odcinek 3 “Od poniedziałku” – Praca z domu z facetem: oczekiwania vs rzeczywistość

Obydwie z Martą pracujemy z domu. Obydwie pracujemy pod jednym dachem z naszymi facetami i kotami. Pracujemy dla siebie, gdzie chcemy, ile chcemy, kiedy chcemy. Brzmi jak sen? Ta. Bywa, że koszmarny ;).

Jak radzimy sobie z byciem własnymi szefami, ale też poniekąd szefami swoich facetów, jak walczymy z byciem aspołecznymi alienami zakopanymi w swoich domo-biurach i czy żałujemy swojej zawodowej ścieżki – na tapet w odcinku trzecim wzięłyśmy blaski cienie pracy na swoim.

Gdzie posłuchać podcastu?

“Od poniedziałku” na YouTube

“Od poniedziałku” na Spotify

“Od poniedziałku” SoundCloud

Słuchałyście już którychś odcinków? Jak pierwsze wrażenia? A może jakieś inspiracje i życzenia tematyczne? Czekamy na Wasz feedback!

Dajcie znać gdzie słuchacie podcastów, wrzucimy na też na inne kanały :).

Zostaw komentarz

3 komentarze w “Od poniedziałku… inaczej, czyli Dr Lifestyle & Codziennie Fit i nasz podcast

  1. Ania

    Serdeczne gratulacje Dziewczyny! Podcast jest bardzo ciekawy, słucha się go świetnie. Czekam na kolejne odcinki! 🙂

  2. Martyna

    Własnie miałam pytać, czy jest tylko na Youtube, bo ja jestem jednak uzależniona od Spotify. Ale skoro jest to nie pozostaje mi nic innego, jak słuchać 😀 Gratulacje dziewczyny, no i… do poniedziałku! 😀