“Od poniedziałku” – podcasty marca

dr lifestyle je zupe

W ostatnim czasie świat stanął na głowie, ale parę rzeczy zostało niezmiennych – to, że nadal wiele z nas ochoczo zaczyna “od poniedziałku”. Choć czasami mam wrażenie, że granice między dniami tygodnia totalnie się zatarły ;).

W pierwszych odcinkach podcastu “Od poniedziałku” zaczynałyśmy, jak ze względu na nasze fachy wypada (duet trener&dietetyk), od tematów stricte “fit”, ale jak już być może wiecie, rozmawiamy nie tylko o tym! W najnowszej porcji podcastów nie zabrakło też facetów czy kotów. Takie tematy do wyluzowania, pośmiania się i oderwania myśli od poważniejszych problemów. Czasem trzeba.

A w najnowszych odcinkach podcastu rozmawiałyśmy to:

Odcinek 4 “Od poniedziałku” – Podwójne standardy w byciu fit!

Dlaczego “fit” na żywo jest ktoś, kto przynosi do pracy lunchboxy, a do pracy jeździ na rowerze, a “w internetach” musisz dawać z siebie jakieś 100 razy więcej? Nie wiesz? My też nie. Próbowałyśmy z Marteczką znaleźć odpowiedź na to pytanie w trzecim odcinku podcastu, równocześnie uspokajając – jeśli dbasz o siebie zgodnie z moim czy Marty podejściem, najpewniej jesteś wystarczająco fit!

Odcinek 5 “Od poniedziałku” – Ile Monika wydała na Kokę?

Ta duża litera w tytule tego odcinka ma niebagatelne znaczenie. Owszem, być może jest trochę o uzależnieniach, ale od mruczącej pluszowatości, a nie od innego rodzaju używek. Kto zna mnie nie od dziś i obserwuje np. na Instagramie, ten pewnie wie, reprezentuję model rodziny 2+2 – 2 plus plusz. U Marty wygląda to podobnie. Jako dwie kocie mamy nie mogłyśmy nie wziąć na tapet tego tematu. Kto uwielbia terapię podkocykową i podkotową równie mocno, jak my, ręka w górę!

Odcinek 6 “Od poniedziałku” – Jak kupić jeansy, jeśli metki ściemniają?

Która nie zna tego problemu, ręka w górę – idziesz do sklepu kupić jeansy, znasz swój rozmiar, bierzesz jedną parę, idziesz do przymierzalni, leżą idealnie, płacisz, wychodzisz. Dobry żart, no nie? Pewnie część z Was pamięta “rozmiarówkową burzę w szklance wody”, jaką przypadkiem wywołał mój wpis na fanpage’u. W tym odcinku z Martą porozmawiałyśmy o tym, dlaczego od zakupów ubraniowych zdecydowanie wolimy te spożywcze.

Odcinek 7 “Od poniedziałku” – Chcesz mieć fajny związek? Zapracuj na niego!

Było o wspólnej pracy, a teraz konkretniej o związkach. Obydwie z Martą jesteśmy w długoletnich związkach. Czy są idealne? Nie, bo takie nie istnieją. Ale staramy się. Jakie mamy podejście do związku? Jakie zasady pomagają nam być szczęśliwszymi swoich życiowych duetach? Których “złotych porad” nie uznajemy? W rozmowie dzielimy się naszymi przemyśleniami.

Gdzie posłuchać podcastu?

“Od poniedziałku” na YouTube

“Od poniedziałku” na Spotify

“Od poniedziałku” SoundCloud

Macie już jakiś ulubiony z dotychczasowych odcinków? A może pomysły na kolejne? Dawajcie znać, inspiracje zawsze poszukiwane! A jeśli Waszym zdaniem na którejś z platform brakuje podcastu, też napiszcie – chcemy dotrzeć tam, gdzie dla Was najwygodniej 🙂

Zostaw komentarz

4 komentarze w ““Od poniedziałku” – podcasty marca

 1. Mia

  Hej, mam pytanie z innej beczki. Czy sen jest wliczony w podstawową przemianę materii? Czy powinnam wkalkulować go jako aktywność przy liczeniu swojego CPM? Licząc według tabel, które podają ilość zużytych kalorii na masę ciała na czas wykonywanej czynności wychodzi mi całkiem sporo. Obecnie w zasadzie nie mam żadnej aktywności fizycznej i na Twoim kalkulatorze wychodzi mi że powinnam spożywać około 1550 kcal żeby utrzymać swoją obecną masę. Kiedy liczę swoje PPM i dodaję do tego czynności z tabeli znajdującej się w książce ‘Podstawy żywienia cżłowieka’ Doroty Czerwińskiej wartość CPM wzrasta. Chociażby to że pracując przy komputerze przez 2h spalam około 200 kcal.. Czy to jest wiarygodne? Wzrost 162 cm, waga 50 kg.
  PS Świetnie się was słucha gotując obiad czy sprzątając mieszkanie, dzięki za umilanie czasu podcastami 😉

   1. Mia

    Merci! Wychodzi mi w przybliżeniu 1700 kcal, czyli 200 więcej niż wynika to z kalkulatora na tej stronie (tak, tak czytałam żeby nie brać go na 100% i konsultować z dietetykiem ;)). W każdym razie zobaczymy, najwyżej przytyje nieznacznie 😀 I jeszcze raz dziękuję za odpowiedź!