Szukam współpracownika: wirtualny asystent/dietetyk

Doszłam do momentu, w którym obsługa klienta zajmuje mi więcej czasu, niż tworzenie nowych treści czy produktów. Tak nie może być – w kolejce czeka zdecydowanie zbyt dużo pomysłów do zrealizowania, a jednocześnie zdarza się, że klienci muszą czekać na odpowiedź kilka dni.

Czas na zmiany! Właśnie dlatego szukam dietetyka, który lubi ludzi i chętnie przejmie część moich obowiązków związanych z obsługą klienta.

Czym tak właściwie zajmuje się firma Dr Lifestyle?

Z małego bloga i jeszcze mniejszej poradni dietetycznej, wyrosła dobrze prosperująca działalność. Stały kontakt z czytelnikami i pacjentami unaocznił mi niedoskonałość tradycyjnych metod odchudzania. Moje produkty to odpowiedź na potrzeby ludzi zmęczoncyh restrykcyjnymi dietami i odchudzaniem opartym na zakazach i nakazach. Tworzę cyfrowe produkty i usługi wspierające w trwałej zmianie nawyków żywieniowych, poprawie zdrowia i sylwetki.

To między innymi:

  • 3 kursy online – najważniejszy z nich, to Korepetycje z odchudzania, pierwszy w Polsce e-kurs łączący wiedzę z zakresu psychodietetyki i odżywiania (na rynku od lutego 2017)
  • sezonowe diety z marketów – jadłospisy, do których wszystkie zakupy robisz w jednym sklepie

W planach są kolejne kursy online, ebooki inne narzędzia, które uczą jak skutecznie schudnąć bez zakazów i nakazów. Żeby móc te plany zrealizować, szukam współpracownika, z którym podzielę się częścią obowiązków.

Szukam dietetyka, który lubi ludzi!

Potrzebuję wsparcia wykwalifikowanego, stale aktualizującego wiedzę dietetyka w ogarnianiu szeroko rozumianej obsługi klienta. Przez ponad 5 lat budowania marki w Internecie sama dbałam o relacje z klientami. Wsparcie w rozwiązywaniu ich problemów (przekładające się na efektywne korzystanie z moich produktów i usług) było i jest dla mnie arcyważne. Moje odpowiedzi zawsze były wyczerpujące, uwzględniały indywidualne problemy i możliwości poszczególnych osób. Kiedy brakowało informacji do udzielenia dobrej porady – dopytywałam o niezbędne szczegóły.

I tak musi zostać. Nie powierzę swoich klientów przypadkowej osobie – Twoją wiedzę i podejście do odchudzania zweryfikują ankiety , obowiązkowy element dwóch etapów rekrutacji.

Szukam osoby, dla której dietetyka (i zgłębianie aktualnego stanu wiedzy) to pasja. W swojej pracy kieruję się solidnymi dowodami naukowymi, nie daję się nabrać na paranukowe mody żywieniowe.

Tego samego będę oczekiwać od Ciebie – rzetelności.

Czym będziesz się zajmować?

Zadania, które chcę przekazać na początku współpracy:

  • obsługa skrzynki mailowej/wiadomości na fanpage o nieprzewidywalnym przekroju pytań 😉
    • pomoc w doborze kaloryczności i rodzaju diety
    • pomoc w doborze zamienników do diety
    • „Jak radzić sobie z …” (w wykropkowane miejsce wstaw dowolną trudność, z którą może mierzyć się osoba na diecie)
  • moderowanie grup na Facebooku
    • weryfikacja i dodawanie nowych członków
    • pilnowanie porządku w grupie, która jest jednym z nielicznych miejsc w Internecie mlekiem i miodem płynących, więc nie możemy dopuścić, by zagrażały jej jakiekolwiek pseudonaukowe treści czy wbijanie szpileczek

Jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy, możemy rozszerzyć ją o:

  • weryfikację i aktualizację starych artykułów na blogu
  • korekty jadłospisów – tworząc diety z marketów w setkach wariantów nie jestem w stanie wyłapać wszystkich swoich błędów – to może być Twoje zadanie
  • wsparcie w tworzeniu nowych produktów np. testowanie przepisów, ocena aktualnego stanu wiedzy z danego zakresu (analiza anglojęzycznych źródeł)
  • wsparcie w tworzeniu contentu

Roboty jest tyle, że wystarczyłoby jej na cały etat, ale najpierw sprawdźmy czy lubimy ze sobą pracować.

Czy ta praca jest dla Ciebie?

Lista wymagań niepodlegająca negocjacjom 😉

  1. ukończyłaś/eś studia na kierunku dietetyka
  2. masz bogatą wiedzę z zakresu dietetyki, czujesz się pewnie w udzielaniu porad z zakresu żywienia (również dietetyki klinicznej) – nie musisz wiedzieć wszystkiego, ale musisz umieć się przyznać do niewiedzy, zamiast brnąć w dyskusję z niesprawdzonymi informacjami, które mogą potencjalnie zaszkodzić klientowi – takiej opcji po prostu nie ma
  3. prowadzisz działalność gospodarczą – preferuję rozliczenie w oparciu o comiesięcznie wystawiany rachunek lub fakturę
  4. znasz angielski na poziomie wystarczającym do swobodnego czytania i tłumaczenia artykułów naukowych
  5. lubisz pisać, wyjaśniać, rozmawiać z ludźmi (również za pośrednictwem mediów społecznościowych)
  6. jesteś nakierowana/y na szukanie rozwiązań
  7. nie łączysz się z nikim w bulu i nadzieji, bo potrafisz posługiwać się poprawną polszczyzną
  8. jesteś cierpliwa/y i wyrozumiała/y nawet w niesprzyjających okolicznościach – znakomita większość moich klientek to wspaniałe kobiety, ale statystyka nie zna listości: w tej pracy na pewno spotkasz się z również z klientem rozszczeniowym i nieprzyjemnym
  9. jesteś samodzielna/y
  10. odpowiadają Ci nieregularne godziny pracy i jesteś skłonny (z wyprzedzeniem) zarezerwować dla mnie więcej czasu np. przy okazji premier nowych produktów

Celowo nie piszę nic o doświadczeniu, bo zdaję sobie sprawę, że mogłeś nie mieć wielu okazji do bycia połączeniem dietetyka, działu obsługi klienta i social media ninja ;).

Kluczowe są dla mnie Twoje kompetencje, umiejętność klarownego formułowania wypowiedzi i podejście do odchudzania, które jest Ci najbliższe.

No i musimy się lubić, szkoda się męczyć ;).

… Definitywnie nie jest dla Ciebie, jeśli:

  • nie ukończyłeś studiów na kierunku dietetyka (aplikacje osób bez wykształcenia kierunkowego będą odrzucane)
  • masz problem z samodyscypliną – plusem pracy zdalnej jest to, że nikt nie patrzy Ci na ręce, z kolei minusem jest fakt, że te ręce i tak muszą zrobić swoją robotę 😉
  • marzysz o typowej pracy dietetyka – pracując na tym stanowisku nie będziesz układać diet indywidualnych ani konsultować pacjentów

Zasady współpracy

  • współpraca w modelu B2B (ogłoszenie skierowane tylko do osób prowadzących działalność gospodarczą)
  • minimum 10 godzin roboczych/tydzień w pierwszych 2 miesiącach współpracy (z możliwością znacznego zwiększenia wymiaru godzin, gdy obie strony zechcą kontynuować współpracę)
  • stawka godzinowa ustalana indywidualnie – złóż propozycję w ankiecie
  • jedyną formą aplikowania na stanowisko jest uzupełnienie tej ankiety do 30 czerwca

Czy to będzie fajna praca?

Nie będę Ci tu nawijać makaronu na uszy: że dynamiczny młody zespół, że perspektywy rozwoju, że zarobki adekwatne do zaangażowania blablablabla.

Dla mnie sprawa jest jasna: jeśli jesteś fajnym człowiekiem, dobrym specjalistą i zaangażowanym pracownikiem, to widzę przed nami świetlaną przyszłość :).

Ze swojej strony mogę obiecać wsparcie merytoryczne, przyjazną atmosferę i jasne wyrażanie oczekiwań co do zakresu zadań i sposobu ich wykonywania.

Jeśli stworzymy zgrany duet z przyjemnością będę Cię dobrze wynagradzać i wysyłać Cię na wartościowe szkolenia.

Terminy rekrutacji

  • 19 czerwca – 30 czerwca – I etap rekrutacji, uzupełnianie ankiet
  • 1 – 4 lipca – analiza zgłoszeń, wybór osób do II etapu
  • 5 lipca – wysyłka zadań praktycznych (tylko do osób, które przeszły do II etapu)
  • 5 – 11 lipca – II etap rekrutacji – czas na uzupełnienie ankiet z zadaniem praktycznym
  • 14 lipca – wybór osób do ostatniego etapu rekrutacji (rozmowa Skype, terminy ustalone indywidualnie między 15 a 19 lipca)
  • 22 lipca – ogłoszenie wyników rekrutacji

Wielka prośba!

Udostępnij ten wpis na Facebooku lub wyślij link do tego ogłoszenia znajomej/znajomemu, który może sprawdzić się na stanowisku wirtualnego asystenta z dietetycznym wykształceniem.

Szukam kogoś, z kim nadajemy na podobnych falach – jeśli ktokolwiek przychodzi Ci do głowy, wyślij mu proszę link do tego ogłoszenia.